34
3

Co to za numer dzwonił

Gdy nasz telefon dzwoni, po prostu go odbieramy. Jednak czasami nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to na pewno zrobić, bo obcy jest nam numer telefonu, który pokazuje się na urządzeniu. Zwykle chcemy poznać właściciela obcego numeru, więc odbieramy telefon, a wtedy sygnał często zostaje przerwana. Da się jednak w inaczej poznać dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobić?

Po pierwsze, zrezygnujmy z przeglądania ksiąg z numerami, bo one już od lat nie spełniają najważniejszych funkcji. Dobrze postąpimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości napotkamy już odrębne portale wirtualne, które zajmują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do kogo one należą. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu witrynę i potem wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź zawierającą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie portale są uzupełniane nie tylko przez swoich twórców, ale także przez zwykłych internautów. Oni oceniają numery telefonów, piszą, do kogo one należą i zaznaczają, czy są one niegroźne. My sami również możemy publikować wiadomości o różnorodnych numerach, aby w jakimś sensie uprościć życie innym ludziom. Na pewno powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto jest właścicielem danego numeru, dlatego musimy tylko skorzystać z tych stron. Róbmy to za każdym razem, gdy będziemy się wahać, czy powinniśmy bez obaw odebrać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze być ostrożnym.