37
6

Czyj to numer telefonu?

Choćby nawet nasza księga z numerami jest zapisana po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów do wszystkich osobników, jacy przebywają na tym świecie. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na ekranie telefonu widnieje obca kombinacja liczb. Zwykle w takich momentach najzwyczajniej odrzucamy telefon, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się po raz kolejny, zapragniemy dowiedzieć się, jaka osoba jest jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na policję, bo przecież nie zawsze obce połączenia wykonywane są przez oszustów. Często nieznany numer telefonu może należeć do członka naszej wielkiej rodziny, jaki po prostu wymienił aparat telefoniczny albo wybrał nowego operatora. A jeśli posiadamy dostęp do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej strony szukającej albo od początku zrobić użytek ze strony, jaka zajmuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko pokaże nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Później samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać nawet takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić połączenie przyjaciela, jaki potrzebuje naszej porady.