32
4

Jak wybrać okna?

Wrocławianie cenią modę. Trendy dotyczą także rzeczy solidnych i trwałych, czyli m.in. okien. Dotyczą różnych ich cech: koloru, wielkości szyby, tworzywa. Decydując się na którekolwiek z preferowanych obecnie rozwiązań, zyskuje się coś ważnego. Trzeba ustalić, co dokładnie chce się zyskać.

Wybór okna a ilość światła dla wnętrza

Patrząc na nowe budownictwo, widać wyraźnie, jakie okna Wrocław teraz preferuje. Takie, które zapewniają wnętrzom większą ilość światła. W oknach PCV zamiast dwóch przestrzeni z szybami jest jedna. Drzwi balkonowe to też jednolita powierzchnia, bez podziałów. Więcej światła wpada także, gdy ramy okienne są wąskie, a tak jest przy stolarce aluminiowej. Kolejny trend to okna większe niż standardowo.

Jaka stolarka okienna, jakie modne kolory?

Modne są teraz we Wrocławiu okna aluminiowe. I nie tylko ze względu na wąskie ramy. Docenia się ich elegancję, metaliczny połysk, typowy dla metalu kolor. Chłód aluminiowych ram okiennych współgra z nowoczesnymi aranżacjami. Okna PCV też są montowane w budynkach. Połączenie trwałości i atrakcyjnej ceny – to ważne ich atuty. Obecnie, częściej niż kiedyś, wybiera się szare. Ramy mają odcień jasnej szarości lub są antracytowe. Co jeszcze widać wśród propozycji na modne okna Wrocław? To ramy imitujące drewniane.

Modne propozycje pozwalają zwiększyć ilość światła, jakie trafi do pomieszczeń. Kolory na czasie to te, które mają duży wpływ na klimat wnętrza. Brąz daje efekt naturalności. Szarość pomaga kreować nowoczesne wnętrze. Jeśli ramy okienne są jasnoszare, są znakomitym wyborem do aranżacji eleganckich.