30
14

Jaką kostkę brukową wybrać?

Betonowa kostka brukowa własną sławę zawdzięcza różnej propozycji wzorów, odcieni oraz wymiarów i odporności, jaka jest niemniejsza od produktu z granitu. Dzięki temu kostki oraz płyty są produktem, jaki dobrze nadaje się do wzmacniania oraz poprawiania powierzchni zarówno na posesjach indywidualnych, jak również w miejscach zdatności powszechnej. Wielu jest również wytwórców kostki – pośród nich są szerokie, znane spółki i mniejsze, świadczące artykuły o podzielonej jakości. Na co zatem zwrócić uwagę dobierając kostkę w hurtowni czy składzie budowlanym, by późniejszy chodnik nie odbarwił się czy nie popękał na chłodzie?

Standardowa czy szlachetna

Standardowa czy również produkcyjna kostka brukowa jest wykorzystywana przede wszystkim w powierzchni miejskiej, np. na ulicach, deptakach, chodnikach lub postojach, lecz także na drogach dookoła domu. Jest maksymalnie uproszczona oraz jednolita. Jeśli zależy nam na stylistyce, najdoskonalszym wyjściem będzie kostka brukowa szlachetna, jaka wyróżnia się już większym urozmaiceniem, zarówno pod względem barwy, jak również kształtu, ma też trochę inną fakturę aniżeli kostka standardowa.

Jaką kostkę brukową dobrać

Szlachetna kostka brukowa, to artykuł najchętniej dobierany do kompozycji powierzchni dookoła domów jednorodzinnych. Nic nadzwyczajnego, ponieważ bogaty dobór kształtów oraz odcieni zapewnia duże szanse wykorzystania powierzchni ścieżek, tarasów oraz podjazdów. Pojawia się natomiast pytanie – jaką kostkę brukową dobrać, by spełniała własne wymagania, była prosta, estetyczna oraz trwała. https://brukcomplex.pl/