24
9

Peptydy na spalanie tłuszczu

Peptydy, czyli inaczej białka, to substancje naturalnie występujące w naszym organizmie, które odpowiadają za wiele ważnych funkcji. W pierwszej kolejności pełnią rolę budulcową, ponieważ to przede wszystkim z nich składają się nasze tkanki. Jednak to nie jedyne ich zadanie. Poznaj je bliżej i odkryj, dlaczego mogą być idealne do spalania tłuszczu.

Funkcje hormonalne i enzymatyczne

Dwie ważne funkcje peptydów, oprócz budowania naszych tkanek, to przede wszystkim funkcje enzymatyczne i hormonalne. Nie ulega wątpliwości, że obie będą miały istotny wpływ na masę ciała, ponieważ pomagają w utrzymaniu organizmu w stanie homeostazy.

Peptydy jako hormony odpowiadają między innymi za wzrost organizmu i regulację metabolizmu. Jednocześnie jako enzymy biorą bezpośredni udział w przemianach energetycznych oraz przemianach tłuszczów. Te dwie funkcje bezpośrednio wpływają na to, jak się czujemy, ale także na redukcję wagi.

Jakie peptydy na spalanie tłuszczu?

Istnieje wiele peptydów, które pełnią różnorodne funkcje w naszym organizmie, dlatego trudno powiedzieć, że tylko jeden rodzaj wystarczy na skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Znacznie lepiej sprawdzą się peptydy na spalanie tłuszczu w dedykowanym secie, takim jak Women’s Set – Shape Me. Zestaw ten jest przede wszystkim nakierowany na spalanie tłuszczu, ale także na rzeźbienie całego ciała. Dzięki temu pomaga w uzyskaniu pięknej sylwetki, a nie tylko w redukcji masy ciała. Wszystko dlatego, że zestaw działa wielotorowo: przyspiesza spalanie, redukuje apetyt i poprawia budowę mięśni.