26
18

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron to szereg czynności, które w bezpłatny sposób pomagają zwiększyć ruch na stronie. Jest to też strategia marketingowa, dzięki której można dotrzeć do większej ilości odbiorców.

Dlaczego warto optymalizować stronę?

Ma to wiele celów, w tym:

  • Tworzenie wartościowych treści
  • Usuwanie elementów, które zmniejszają autorytet strony
  • Oferowanie konkretnych odpowiedzi na pytania
  • Podwyższanie autorytetu strony

Dzięki temu zwiększa się pozycja strony w wynikach wyszukiwania, a większa liczba użytkowników wchodzi na stronę i korzysta z zawartych na niej treści.

Jakie działanie obejmuje pozycjonowanie stron?

Są dwa rodzaje działań, jakie należy wykonać, gdy zamierzamy zadbać o pozycjonowanie stron https://wedo.pl/pozycjonowanie/ . Jedne mają miejsce na samej stronie, a drugie poza nią. W przypadku pierwszych chodzi przede wszystkim o ogólną optymalizację strony. Dodatkowo należy zadbać o treść znajdującą się na stronie, ale także kod, metatagi czy strukturę zrozumiała nie tylko dla użytkownika, ale też robotów wyszukiwarek.

Do działań poza stroną zaliczamy przede wszystkim pozyskiwania dobrej jakości linków, które kierują bezpośrednio nas stronę.

Dlaczego warto dbać o optymalizację strony?

Przede wszystkim dlatego, że jest to darmowa opcja, która pozwala na pozyskanie dodatkowych odbiorców. Choć płatne opcje są dobre, to przy małym budżecie lepiej postawić na pozycjonowanie stron. Dzięki temu ruch na stronie się zwiększa, a nie potrzeby robienia specjalnej promocji czy kupowania reklam. Zwłaszcza że w ostatnich latach większość użytkowników korzystała z programów, które blokują reklamy na stronach internetowych.