34
32

Sok tłoczony

Sok tłoczony to najlepszy sposób na świeży i zdrowy sok. Dzięki temu, że jest tłoczony bezpośrednio z owoców, pozbawia się go większości cukrów i kalorii. Sok tłoczony jest więc idealny dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów lub po prostu dbać o swoje zdrowie.

Kupując sok tłoczony, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Najważniejsze jest to, aby był on tłoczony z owoców świeżych i dojrzałych. Takie soki mają najwięcej witamin i minerałów. Koniecznie też sprawdźmy, czy w składzie nie ma dodatkowych cukrów lub konserwantów – wtedy lepiej kupić inny, gorszej jakości sok.

Soki tłoczone można dostać w większości sklepów spożywczych oraz internetowych marketach z produktami ekologicznymi. Ich cena zależna jest od ilości substancji odżywczych i oddzielonego miąższu – im mniej tym drobniejsza cena. Sok tłoczony najczęściej dostępny jest w szklanych butelkach o pojemności około litra. Inną opcją jest worek na sok z kranikiem, który pozwala na łatwe i higieniczne przechowywanie oraz użytkowanie produktu. Worek taki posiada kranik, dzięki czemu możemy bez problemu nalewać sobie sok do kubka czy szklanki.

Sok tłoczony to idealny sposób na urozmaicenie naszej codziennej diety i wprowadzenie do niej większej ilości witamin i minerałów. Można go pić codziennie, najlepiej rano na czczo – smakuje wówczas najlepiej. Jest to także idealny pomysł na prezent dla dbających o zdrowie przyjaciół czy bliskich.