29
14

Stolik loftowy

Urządzanie nowego domu bądź remont mieszkania to bardzo długi i skomplikowany proces do którego trzeba się zawsze odpowiednio przygotować. Sporo osób planując remont nie wie jeszcze, jak dokładnie miałoby wyglądać ich lokum po zakończonym remoncie. Warto wiedzieć, że w chwili obecnej ogromną popularnością cieszą się meble w stylu loftowym, np. stoliki loftowe. Ten rodzaj mebli jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie porządek oraz nie lubią chaosu. Oto nasz dokładny poradnik w którym tłumaczymy, czym jest loft.

Loft – co to takiego?

Warto wiedzieć, że loft to przestrzeń poindustrialna mieszkalna, którą wyróżnia ogromny minimalizm i prostota w zastosowanych elementach. Przestrzenie loftowe to takie, w których są wysokie pomieszczenia wyposażone w duże okna oraz szereg punktów oświetlenia. Podstawowa wersja przestrzeni loftowych charakteryzuje się tym, że aranżowana jest ona na przestrzeni poindustrialne, czyli magazyny bądź stare fabryki.

W wersji prostej loft to sposób aranżacji oraz umeblowania domów jednorodzinnych, apartamentów oraz zwyczajnych mieszkań. Loftowy minimalizm zdecydowanie najczęściej wybierany jest przez właścicieli nowoczesnych domów oraz mieszkań zlokalizowanych w budynkach, w których obowiązuje podwyższony standard. Przy urządzaniu wnętrza w tym stylu absolutnym priorytetem powinny być przede wszystkim stoliki loftowe. Materiały wykończeniowe wykorzystywane najczęściej w stylu loftowym to cegła, szkło, beton bądź poniszczone lub zszarzałe drewno. W trakcie wykańczania tego rodzaju wnętrz bardzo często pozostawia się na wierzchu listwy przysufitowe, rury, przewody, które sprawiają, że surowe otoczenie dostaje jeszcze więcej wyjątkowego, dekoracyjnego charakteru.

Po meble loftowe sięga coraz więcej osób nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie oryginalność oraz atrakcyjność wnętrz. Stoliki loftowe będą na pewno niezwykle korzystnym elementem wystroju mieszkania. Stolik z drewna odzyskanego